10 Sentyabr 2021 3127
Qozon shahrida boʻlib oʻtayotgan ilk MDH oʻyinlarining navbatdagi kuni ortda qoldi. Ahamiyatlisi, bu kun biz uchun dzyudochilarimizning ajoyib gʻalabasi bilan yodimizda qoldi. Reglamentga koʻra, ushbu kun dasturida dzyudochilarimiz jamoaviy yoʻnalishda gʻoliblik uchun bahs olib borishdi.
Vakillarimiz musobaqani toʻgʻridan toʻgʻri yarim finaldan boshlashdi. Ushbu bosqichdayoq ularga jiddiy raqib – mezbon polvonlari toʻqnash keldi. Quvonarlisi, bu juftlikda hamyurtlarimiz 5:2 hisobida ustun kelib, final yoʻllanmasini qoʻlga kiritdilar. Oltin medal uchun kechgan bahsda esa Ozarbayjon termasi 5:3 hisobida taslim etildi.
Shu tariqa, dzyudochilarimiz jamoaviy yoʻnalishdagi gʻalabalari bilan delegatsiyamizga 22-oltinni taqdim qilishdi. Shuningdek, hisobimizda 29 ta kumush va 30 ta bronza medallari ham mavjud.

Наши дзюдоисты стали чемпионами Игр СНГ в командной программе
Следующий день первых игр СНГ в Казани остался позади. Что немаловажно, этот день запомнился нам удивительной победой наших дзюдоистов. Согласно регламенту, в программе этого дня наши дзюдоисты боролись за победу в командном зачете.
Наши представители начали соревнования прямо с полуфинала. На этом этапе им противостояли серьезные соперники - борцы-хозяева. Отрадно, что в этой паре наши соотечественники победили со счетом 5:2 и завоевали путевку в финал. В матче за золотые медали азербайджанская сборная уступила со счетом 5:3.
Таким образом, наши дзюдоисты своими победами в командном зачете обеспечили нашей делегации 22-е золото. Также на нашем счету 29 серебряных и 30 бронзовых медалей.