10 Sentyabr 2021 3127
Qozon shahrida boʻlib oʻtayotgan ilk MDH oʻyinlarining navbatdagi kuni ortda qoldi. Ahamiyatlisi, bu kun biz uchun dzyudochilarimizning ajoyib gʻalabasi bilan yodimizda qoldi. Reglamentga koʻra, ushbu kun dasturida dzyudochilarimiz jamoaviy yoʻnalishda gʻoliblik uchun bahs olib borishdi.
Vakillarimiz musobaqani toʻgʻridan toʻgʻri yarim finaldan boshlashdi. Ushbu bosqichdayoq ularga jiddiy raqib – mezbon polvonlari toʻqnash keldi. Quvonarlisi, bu juftlikda hamyurtlarimiz 5:2 hisobida ustun kelib, final yoʻllanmasini qoʻlga kiritdilar. Oltin medal uchun kechgan bahsda esa Ozarbayjon termasi 5:3 hisobida taslim etildi.
Shu tariqa, dzyudochilarimiz jamoaviy yoʻnalishdagi gʻalabalari bilan delegatsiyamizga 22-oltinni taqdim qilishdi. Shuningdek, hisobimizda 29 ta kumush va 30 ta bronza medallari ham mavjud.

10 September 2021 3128
The next day of the first CIS Games in Kazan was left behind. What is important, this day was remembered by us with an amazing victory of our judoists. According to the regulations, in the program of this day, our judoists fought for victory in the team competition.
Our representatives started the competition right from the semifinals. At this stage, they were opposed by serious rivals-the host wrestlers. It is gratifying that in this pair our compatriots won with a score of 5: 2 and won a ticket to the final. In the match for the gold medals, the Azerbaijani national team lost with a score of 5: 3.
Thus, our judoists with their victories in the team competition provided our delegation with the 22nd gold. We also have 29 silver and 30 bronze medals on our account.