10 Sentyabr 2021 3354
8-9-sentyabr kunlari Xanchjou-2022 Osiyo oʻyinlarining bir qator tashkiliy masalalari yuzasidan onlayn seminar boʻlib oʻtdi. Unda Osiyo Olimpiya kengashi va musobaqa tashkiliy qoʻmitasi rahbariyati, Osiyo-Okeaniya Milliy Olimpiya qoʻmitalarining vakillari qatnashishdi.
Onlayn seminarni Osiyo Olimpiya Kengashi Bosh direktori Husseyn Al Musallam ochib berdi. Shundan soʻng Osiyo Olimpiya Kengashi Osiyo oʻyinlari departamenti direktori, Xalqaro kurash assotsiatsiyasi prezidenti Xaydar Farmon, qolaversa, Xanchjou-2022 Tashkiliy qoʻmitasi mutasaddilari ham soʻz olib, musobaqaning tashkiliy ishlari bilan bogʻliq masalalarni muhokama qilib olishdi. Tadbirda Oʻzbekiston MOQ nomidan Xalqaro aloqalar departamenti bosh mutaxassisi Nozim Atakulov qatnashdi.
Unda XIX Osiyo oʻyinlariga mezbonlik qiluvch sport obyektlarining tayyorgarlik holati, sinov turnirlarini oʻtkazish, arenalar boʻylab yoʻlga qoʻyilgan transport tizimi, epidemiologik vaziyatdan kelib chiqqan holda koʻriladigan nazorat haqida atroflicha fikrlar bildirildi. Seminar taqdimot tarzida oʻtib, yakunda mavzular yuzasidan savol-javoblar boʻldi.
Seminarni Husseyn Al Musallamning oʻzi yopib berdi va ishtirokchi davlatlarga tayyorgarlik boʻyicha omad tilab qoldi.

10 Сентября 2021 3359
8-9 сентября состоялся онлайн-семинар по ряду организационных вопросов Азиатских игр в Ханчжоу-2022. В нем приняли участие руководство Олимпийского совета Азии и оргкомитета соревнований, представители Национальных олимпийских комитетов Азии и Океании.
Онлайн-семинар открыл генеральный директор Олимпийского совета Азии Хусейн Аль Мусаллам. Затем выступили директор департамента Азиатских Игр Олимпийского совета Азии, президент Международной ассоциации борьбы Хайдар Фарман, а также официальные лица организационного комитета Ханчжоу-2022, которые обсудили вопросы, связанные с организацией соревнований. От имени НОК Узбекистана в мероприятии принял участие главный специалист департамента международных отношений Нозим Атакулов.
На нем были высказаны всесторонние мнения о состоянии подготовки спортивных объектов, принимающих XIX Азиатские игры, проведении тестовых турниров, транспортной системе, проложенной по аренам, контроле, осуществляемом исходя из эпидемиологической ситуации. Семинар прошел в форме презентации, в конце которой были вопросы и ответы по темам.
Семинар был закрыт самим Хусейном аль-Мусалламом и пожелал государствам-участникам удачи в подготовке.