10 Sentyabr 2021 3603
Qozon shahrida oʻtkazilayotgan birinchi MDH oʻyinlari doirasidagi rasmiy tadbirlarda Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vazirining oʻrinbosari, Turizm va sport vaziri Aziz Abduhakimov hamda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov delegatsiyamiz nomidan qatnashmoqda.
Jumladan, musobaqa doirasida “Rossiya – sport mamlakati” nomli xalqaro forum oʻtkazildi. Unda MDH oʻyinlarida ishtirok etayotgan davlatlarning sport sohasidagi rasmiy vakillari ham qatnashishdi. Mazkur tadbirlarda mamlakatimiz nomidan Aziz Abduhakimov va Oybek Kasimov ishtirok etishdi.
Tadbir davomida mutasaddilar Belarus MOQ prezidenti Viktor Lukashenko, Turizm va sport vaziri Sergey Kovalchuk hamda boshqa bir qator delegatsiya vakillari bilan uchrashib, qator rejalarni muhokama qilishdi.
Xalqaro forum ikki kun davom etadi. Unda sport sohasida erishilgan yutuqlar, qoʻllanilayotgan soʻnggi metodika va innovatsion gʻoyalar, shuningdek, bir qator yoʻnalishlardagi oxirgi yangiliklar haqida seminar va treninglar oʻtkazildi. Shuningdek, tashrif davomida delegatsiyamiz mutasaddilari Rossiya Federatsiyasi sport vaziri Oleg Matitsin va boshqa bir qator rasmiylar bilan uchrashishdi.

10 Сентября 2021 3608
От имени нашей делегации в официальных мероприятиях в рамках первых игр СНГ, проводимых в Казани, принимают участие заместитель Премьер-Министра Республики Узбекистан, министр туризма и спорта Азиз Абдухакимов и генеральный секретарь МОК Ойбек Касимов.
В частности, в рамках конкурса был проведен международный форум “Россия – спортивная страна”. В нем также приняли участие официальные представители стран-участниц Игр СНГ в спортивной сфере. От имени нашей страны в этих мероприятиях приняли участие Азиз Абдухакимов и Ойбек Касимов.
В ходе мероприятия официальные лица встретились с президентом НОК Беларуси Виктором Лукашенко, министром туризма и спорта Сергеем Ковальчуком и рядом других представителей делегаций и обсудили ряд планов.
Международный форум продлится два дня. На нем были проведены семинары и тренинги о достижениях в области спорта, новейших методиках и инновационных идеях, а также о последних новшествах в ряде направлений. Также в ходе визита представители нашей делегации встретились с министром спорта Российской Федерации Олегом Матицыным и рядом других чиновников.