8 Sentyabr 2021 4021
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasining OʻzLiDeP bilan hamkorligi davom etadi. Bugun MOQ rahbariyati va bir nechta taniqli Olimpiyachilarimizga ushbu partiyaga aʼzolik nishonlari topshirildi.
Koʻtarinki ruhda oʻtgan tadbirda MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov va uning birinchi oʻrinbosari Ravshan Irmatov, OʻzLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qoʻmitasi raisi oʻrinbosari Dilshod Shoumarov, Partiyaning Toshkent shahar kengashi raisi Ravshan Fozilov va uning oʻrinbosari Bobur Rasulov, gimnastika boʻyicha Barselona-1992 Olimpiya oʻyinlari chempioni Oksana Chusovitina, taekvondo boʻyicha Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlari chempioni Ulugʻbek Rashitov, shuningdek, yana bir qator taniqli sportchilarimiz qatori federatsiya va assotsiatsiyalar mutasaddilari ishtirok etishdi.
Tadbirda OʻzLiDep vakillari oʻzaro hamkorlik va istiqbolli rejalar haqida gapirib oʻtishdi.
“Avvalo, Sizlarni Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlaridagi muvaffaqiyatingiz bilan samimiy qutlashga ijozat bergaysiz. Sizlardek chempionlarimiz partiyamizga aʼzo boʻlishlari biz uchun sharaf. Milliy Olimpiya qoʻmitasi bilan tuzilgan memorandumimiz asosidp bir qator rejalarni amalga oshirmoqdamiz. Partiyamiz tashkil topgandan beri doimo saylovlarda gʻalaba qozonib kelgan. Bu xalqimizga yoqadigan gʻoyalarni berib kelayotganimizdan. Ertaga Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev navbatdagi syezdimizda yangi rejalarimiz haqida oʻrtoqlashadilar”, – dedi Dilshod Shoumarov.
Shundan soʻng Rustam Shoabdurahmonov va Ravshan Irmatov, shuningdek, bir qator taniqli sportchilarimiz, Oʻzbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasi mutasaddilariga OʻzLiDePga aʼzolik nishonlari topshirildi.
Tadbirda Rustam Shoabdurahmonov ham soʻz olib, davom etayotgan izchil hamkorlik, davlatimiz rahbarining sportga qaratayotgan eʼtiborlari xususida gapirib oʻtdi. Shundan soʻng OʻzLiDeP rahbariyatiga MOQning esdalik sovgʻalari topshirildi.

8 Сентября 2021 4026
Сотрудничество Национального Олимпийского Комитета Узбекистан и УзЛиДеП продолжается. Сегодня руководству НОК и нескольким нашим Олимпийцам были вручены значки партии.
В мероприятии присутствовали председатель НОК Рустам Шаабдурахманов и его первый заместитель Равшан Ирматов, заместитель председателя Исполкома политсовета УзЛиДеП Дилшод Шоумаров, председатель Ташкентского городского совета Равшан Фозилов и его заместитель Бобур Расулов, чемпионка Олимпийских игр Барселона-1992 года по спортивной гимнастике Оксана Чусовитина, Олимпийский чемпион Токио-2020 по таэквондо Улугбек Рашитов, а также ряд известных узбекских спортсменов, представители федераций и ассоциаций.
Во время мероприятия представители УзЛиДеП отметили двусторонне сотрудничество и перспективные планы.
«Для начала, хочу вас искренне поздравить с успехом на Олимпийских играх Токио-2020. Мы очень рады, что такие чемпионы как вы стали членами нашей партии. Согласно меморандуму, который был подписан между нашей партией и Национальным Олимпийским комитетом, мы реализуем несколько проектов. С момента создания нашей партии мы всегда побеждали на всех выборах. Это потому, что мы поддерживаем идеи, которые нравятся нашему народу. Завтра, в очередном съезде, Президент Шавкат Мирзиёев поделится нашими новыми планами», — сказал Дилшод Шоумаров.
Затем Рустаму Шаабдурахманову, Равшану Ирматову, нескольким знаменитым спортсменам, руководству ассоциации таэквондо WT были вручены значки партии.
В мероприятии также выступил Рустам Шаабдурахманов и отметил сотрудничество Комитета с УзЛиДеП, которое продолжается последовательно. Также, руководитель подчеркнул уделяемое внимание со стороны нашего Президента к развитию спорта. После этого руководству УзЛиДеП были вручены памятные подарки НОК.