8 Sentyabr 2021 4021
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasining OʻzLiDeP bilan hamkorligi davom etadi. Bugun MOQ rahbariyati va bir nechta taniqli Olimpiyachilarimizga ushbu partiyaga aʼzolik nishonlari topshirildi.
Koʻtarinki ruhda oʻtgan tadbirda MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov va uning birinchi oʻrinbosari Ravshan Irmatov, OʻzLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qoʻmitasi raisi oʻrinbosari Dilshod Shoumarov, Partiyaning Toshkent shahar kengashi raisi Ravshan Fozilov va uning oʻrinbosari Bobur Rasulov, gimnastika boʻyicha Barselona-1992 Olimpiya oʻyinlari chempioni Oksana Chusovitina, taekvondo boʻyicha Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlari chempioni Ulugʻbek Rashitov, shuningdek, yana bir qator taniqli sportchilarimiz qatori federatsiya va assotsiatsiyalar mutasaddilari ishtirok etishdi.
Tadbirda OʻzLiDep vakillari oʻzaro hamkorlik va istiqbolli rejalar haqida gapirib oʻtishdi.
“Avvalo, Sizlarni Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlaridagi muvaffaqiyatingiz bilan samimiy qutlashga ijozat bergaysiz. Sizlardek chempionlarimiz partiyamizga aʼzo boʻlishlari biz uchun sharaf. Milliy Olimpiya qoʻmitasi bilan tuzilgan memorandumimiz asosidp bir qator rejalarni amalga oshirmoqdamiz. Partiyamiz tashkil topgandan beri doimo saylovlarda gʻalaba qozonib kelgan. Bu xalqimizga yoqadigan gʻoyalarni berib kelayotganimizdan. Ertaga Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev navbatdagi syezdimizda yangi rejalarimiz haqida oʻrtoqlashadilar”, – dedi Dilshod Shoumarov.
Shundan soʻng Rustam Shoabdurahmonov va Ravshan Irmatov, shuningdek, bir qator taniqli sportchilarimiz, Oʻzbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasi mutasaddilariga OʻzLiDePga aʼzolik nishonlari topshirildi.
Tadbirda Rustam Shoabdurahmonov ham soʻz olib, davom etayotgan izchil hamkorlik, davlatimiz rahbarining sportga qaratayotgan eʼtiborlari xususida gapirib oʻtdi. Shundan soʻng OʻzLiDeP rahbariyatiga MOQning esdalik sovgʻalari topshirildi.

8 September 2021 4024
The cooperation of the National Olympic Committee of Uzbekistan and UzLiDeP continues. Today, the leadership of the NOC and several of our Olympians were awarded party badges.
The event was attended by the chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov and his first deputy Ravshan Irmatov, Deputy chairman of the Executive Committee of the Political Council UzLiDeP Dilshod Shoumarov, Chairman of the Tashkent City Council Ravshan Fozilov and his deputy Bobur Rasulov, champion of the Barcelona-1992 Olympic Games in gymnastics Oksana Chusovitina, Olympic champion of Tokyo 2020 in Taekwondo Ulugbek Rashitov, as well as a number of famous Uzbek athletes, representatives of federations and associations.
During the event, representatives of UzLiDeP noted bilateral cooperation and long-term plans.
"First of all, I would like to sincerely congratulate you on your success at the Tokyo 2020 Olympic Games. We are very glad that such champions as you have become members of our party. According to the memorandum signed between our party and the National Olympic Committee, we are implementing several projects. Since the creation of our party, we have always won every election. This is because we support ideas that our people like. Tomorrow, at the next congress, President Shavkat Mirziyoyev will share our new plans, " Dilshod Shoumarov said.
Then Rustam Shaabdurakhmanov, Ravshan Irmatov, several famous athletes, the leadership of the WT Taekwondo Association were awarded party badges.
Rustam Shaabdurakhmanov also spoke at the event and noted the cooperation of the Committee with UzLiDeP, which continues consistently. Also, the head stressed the attention paid by our President to the development of sports. After that, the leadership of UzLiDeP was presented with memorable gifts of the NOC.