7 Sentyabr 2021 4073
Aziz sportchi va murabbiylar, vatanimizning chinakam qahramonlari! Sizlar 24-avgust – 5-sentyabr kunlari Yaponiyaning Tokio shahrida boʻlib oʻtgan XVI Paralimpiya oʻyinlarida munosib qatnashib, Oʻzbekiston nomini jahonga yanada mashhur qildingiz!
Terma jamoamiz sportchilari murosasiz kechgan bellashuvlarda yuksak matonat va iroda namoyish etib, 8 ta oltin, 5 ta kumush va 6 ta bronza, jami 19 ta medal qoʻlga kiritishdi. Bu bilan 162 mamlakat orasida umumjamoa hisobida faxrli 16-oʻrinni egalladik. Shubhasiz, bunday natija jonajon Vatanimiz Mustaqilligining 30 yillik shodiyonasiga munosib sovgʻa boʻldi. Bu bilan Paralimpiyachilarimiz jamiyatimizning toʻlaqonli aʼzosi sifatida Eng ulugʻ, eng aziz bayramimizga munosib hissa qoʻshdilar.
Shuni alohida aytib oʻtish oʻrinliki, ushbu olamshumul natijalar zamirida hurmatli Prezidentimizning Siz aziz sportchilarga qaratayotgan katta mehribonligi yotibdi. Bunday eʼtibor va gʻamxoʻrlik mamlakatimizda voyaga yetayotgan koʻplab yoshlar, jumladan imkoniyati cheklangan farzandlarimiz uchun juda katta motivatsiya boʻladi. Ularning hayotga ishonchini, qiziqishini, umidini uygʻotadi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Tokio shahrida qoʻlga kiritilgan bunday natija bilan Oʻzbekiston Milliy Paralimpiya qoʻmitasini samimiy tabriklab, 3 yildan soʻng Parij shahrida oʻtadigan kelgusi Oʻyinlarda bundan ham yuqori natija qayd etishlarini tilab qoladi.

7 September 2021 4074
Dear athletes and coaches, true heroes of our country! You successfully took part in the XVI Paralympic Games in Tokyo and adequately defended the honor of Uzbekistan!
The representatives of our national team managed to show their courage, perseverance and courage and won 19 medals — 8 gold, 5 silver and 6 bronze. Thanks to this result, we managed to take the 16th place in the team competition among 162 countries. This victory was a worthy gift on the eve of the 30th anniversary of our country's Independence. Thus, our Paralympians have made a worthy contribution to our most expensive and favorite holiday — the Independence Day of the Republic of Uzbekistan.
It should be noted that these results are based on the kindness and care of our President to you, dear athletes. Such attention will be a great incentive for many young people of the country, including our children with disabilities. This gives them confidence, interest and hope.
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates the National Paralympic Committee of Uzbekistan on such a bright victory and wishes them to achieve even greater success at the next Paralympic Games, which will be held in Paris in three years.