Yosh beshkurashchilarimiz Misrga uchib ketishdi
Zamonaviy beshkurash boʻyicha Oʻzbekiston yoshlar terma jamoasi jahon chempionati va undan oldin tashkil etiladigan oʻquv-mashgʻulot yigʻinida ishtirok etish uchun Misrga yoʻl oldi.
13-19-sentyabr kunlari Misrning Aleksandriya shahrida zamonaviy beshkurash boʻyicha 17-19 yoshli sportchilar oʻrtasida jahon chempionati boʻlib oʻtadi. Ahamiyatlisi, unda ilk bor mazkur yoʻnalishda Oʻzbekiston terma jamoasi ham ishtirok etadi.
V.M.Chudnovskiy qoʻl ostidagi jamoamiz dunyo birinchiligi boshlangunga qadar oʻquv-mashgʻulot yigʻinida boʻladi. Taʼkidlash joiz, mazkur musobaqa jamoamiz uchun oldinda turgan yirik kompleks musobaqalarga tayyorgarlik vazifasini bajarib beradi.

4 September 2021 3129
The youth national team of Uzbekistan in modern pentathlon has left for Egypt to participate in the World Cup and conduct a training camp before the competition.
From September 13 to 19, the World Modern Pentathlon Championship among young people aged 17-19 will be held in Alexandria (Egypt). Representatives of Uzbekistan are also scheduled to participate in these competitions for the first time in history. Before the start of the World Cup, our pentathletes, under the guidance of head coach V. M. Chudnovsky, will hold a TCB together with the youth national team of Egypt. It should be noted that this world championship will allow athletes to effectively prepare for the upcoming major complex competitions.