Server Ibragimov Paralimpiya oʻyinlarining ikkinchi medali sari qadam tashladi
Para-atletlarimizning Tokio-2020 yozgi Paralimpiya oʻyinlaridagi ishtiroki davom etadi. Bugun Server Ibragimov 10 metrga toʻpponchadan oʻq otish boʻyicha saralash bosqichida ishtirok etdi.
Tajribali sportchimiz 6 ta urinishda jami 574 ochko toʻplagan holda saralashda 4-oʻrinni egalladi va final yoʻllanmasini qoʻlga kiritdi. Aytish kerakki, ushbu saralash bosqichida jami 27 ta sportchi ishtirok etdi. Finalga esa ular orasida eng yaxshi natija koʻrsatgan 8 nafar mergan yoʻl oldi.
Eslatib oʻtamiz, Server Ibragimov Rio-2016 Paralimpiadasi sovrindori ham hisoblanadi. Uning ishtirokidagi final bahsi bugun Toshkent vaqti bilan soat 10:30 da boshlanadi. Hamyurtimizga omad tilaymiz.

Server Ibragimov successfully held the qualifying stage in the framework of the Tokyo 2020 Paralympics
The participation of para-athletes of Uzbekistan at the Tokyo 2020 Paralympics continues. Today, Server Ibragimov took part in the qualifying stage for para-shooting sports (pistol, 50 m).
An experienced para-shooter scored 574 points and according to the results of the selection took 4th place, which ensured that he reached the final. It should be noted that 27 para-shooters took part in this stage and 8 of the best were awarded the chance to participate in the final.
We remind you that Server Ibragimov is also a prize-winner of the Rio 2016 Paralympics. The final with the participation of Ibragimov's Server will be held today at 10: 30 Tashkent time. We wish good luck to our representative.