Sharif Halilov – ikki karra Paralimpiya oʻyinlari sovrindori!
Tokio-2020 Paralimpiya oʻyinlarining bugungi kun dasturida delegatsiyamiz navbatdagi medaliga sazovor boʻldi. Para-dzyudochimiz Sharif Halilov oʻz nomini sovrindorlar qatoriga yana bir bor yozdirib qoʻydi.
-100 kg vazn toifasida kurashgan polvonimiz bronza medali uchun kechgan kurashda braziliyalik Antonio da Silvadan ustun kelib, ikkinchi bor Paralimpiya oʻyinlarining medaliga sazovor boʻlmoqda. Hamyurtimiz bundan avval London-2012 Paralimpiadasida kumush medalga sazovor boʻlgan edi.
Shu tariqa, delegatsiyamiz medallari soni 12 taga yetmoqda. Jamoamiz hisobida barcha probadagi medallar 4 tadan boʻlib turibdi.

Sharif Khalilov is a two-time winner of the Paralympic Games!
As part of the next day of the Tokyo 2020 Paralympics, the delegation of Uzbekistan managed to win another medal. Our para-judoka Sharif Khalilov (-100 kg) became the bronze medalist.
In the fight for bronze, his opponent was Antonio da Silva from Brazil. It is noteworthy that our representative won this fight and became a two-time winner of the Paralympic Games. It should be noted that at the 2012 Paralympics in London, Khalilov won a silver medal.
Thus, the number of medals in the treasury of the delegation of Uzbekistan became 12, 4 medals of each sample.