MOQ vakillari “Mustaqilligimizning 30 yilligi” esdalik nishoni bilan taqdirlanishdi
Yaqinlashib kelayotgan istiqlolimizning 30 yillik bayrami munosabati bilan sport, ijtimoiy soha va OAV yo‘nalishidagi bir guruh mutasaddilar O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 24 maydagi Farmoniga asosan ta’sis etilgan “O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligi 30 yilligi” esdalik nishoni bilan taqdirlanishdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari, Turizm va sport vaziri Aziz Abduhakimov, Rustam Shoabdurahmonov boshchiligidagi MOQ mutasaddilari, O‘zMTRK raisi Alisher Xadjayev, O‘zbekiston va Qoraqalpog‘iston Respublikalari xalq artisti Yodgor Sa’diyev, shuningdek, madaniyat, sport va ijtimoiy soha vakillari, blogerlar ishtirok etishdi.
Aziz Abduhakimov taqdirlash marosimini ochib berar ekan yaqinlashib kelayotgan Mustaqilligimizning 30 yilligi bilan barchani qutlab o‘tdi. O‘z o‘rnida Bosh vazir o‘rinbosari mamlakatimiz taraqqiyoti va rivoji yo‘lida samarali mehnat qilib kelayotgan bir qator mutasaddilarni taqdirladi. Ular orasida MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov, Qo‘mita rahbarining matbuot kotibi, axborot siyosati masalalari bo‘yicha maslahatchisi Zafar Imomxo‘jayev, MOQ qoshidagi RSTIAM direktori Abdushukur Sadikov, Qo‘mita departament direktori Begzod Ibragimov hamda Ijro nazorati va murojaatlar bilan ishlash bo‘yicha bosh mutaxassis Abdurashid Gafurovlar “O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yilligi” esdalik nishonini qabul qilib olishdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi sport sohasiga ko‘rsatilayotgan yuksak e’tibor va g‘amxo‘rligi, yaratib berilayotgan sharoitlar uchun Prezidentimizga Olimpiya oilasi nomidan chuqur minnatdorchilik izhor qiladi.

28 Августа 2021 3823
В связи с приближающимся праздником 30-летия Независимости нашей страны группа представителей спорта, социальной сферы и СМИ была награждена памятным знаком «Мустақиллигимизнинг 30 йиллиги», который был учрежден в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 24 мая 2021 года.
В мероприятии принимали участие заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан, Министр Туризма и спорта Азиз Абдухакимов, представители НОК во главе Рустама Шаабдурахманова, председатель УзНТРК Алишер Хаджаев, народный артист Республики Узбекистана и Каракалпакстана Ёдгор Саъдиев, а также, представители культуры, спорта и социальной сферы, группа блогеров.
В начале мероприятия Азиз Абдухакимов поздравил всех присутствующих с 30-летием нашей Независимости. В свою очередь заместитель Премьер-министра наградил группу представителей, которые трудятся на благо развития и процветания Узбекистана. Среди награжденных были председатель НОК Рустам Шаабдурахманов, пресс-секретарь председателя Комитета, советник по информационной политике Зафар Имомхужаев, директор РНПЦСМ при НОК Абдушукур Садиков, директор департамента Комитета Бегзод Ибрагимов и главный специалист по вопросам контроля за исполнением поручений и обращений Абдурашид Гафуров.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана от имени Олимпийской семьи выражает глубокую благодарность нашему Уважаемому Президенту за оказанное внимание и проявление заботы спортивной сфере, а также, за созданные условия.