Bugun Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov oʻz tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Oybek Omilovich Kasimov 1980-yil Toshkentda tugʻilgan. Jahon iqtisodiyoti va diplomatiyasi universitetini tamomlagan. Shundan soʻng Oybek Omilovich oʻz faoliyatini sport bilan bogʻladi va “Paxtakor” futbol klubi bosh direktori, Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi, Jismoniy tarbiya va sport vazirining birinchi oʻrinbosari sifatida samarali faoliyat olib bordi. Oybek Kasimov 2020-yildan beri oʻzining sevimli ish joyi Milliy Olimpiya qoʻmitasida Bosh kotib lavozimida ishlab kelmoqda. Shuningdek, u kishi Oʻzbekiston regbi federatsiyasi raisi oʻrinbosari, Oʻzbekiston tekbol federatsiyasi raisi sifatida yurtimizda ommaviy sport targʻibotini kuchaytirishga oʻz hissasini qoʻshmoqda.
Oybek Omilovichning 2016-yil Rio Olimpiadasida delegatsiyamizning muvaffaqiyatli ishtirokida hissasi katta. Olimpiya harakati, jismoniy tarbiya va sportni targʻib qilishdagi xizmatlari evaziga u 2016-yilda “Doʻstlik” ordeni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Oybek Kasimovni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

26 Августа 2021 5473
Сегодня Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касымов празднует свой День рождения.
Ойбек Омилович Касымов родился в 1980 году в Ташкенте. Окончил университет мировой экономики и дипломатии. После этого Ойбек Омилович связал свой жизненный путь со спортом, в ходе своей карьеры работал Генеральным директором футбольного клуба «Пахтакор», Генеральным секретарем Национального Олимпийского комитета Узбекистана и первым заместителем Министра физической культуры и спорта. С 2020 года Ойбек Касымов продолжает свою деятельность в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана, в качестве Генерального секретаря организации. Также, является заместителем председателя федерации регби Узбекистана и председателем федерации текбола Узбекистана.
Ойбек Омилович внес весомый вклад в успешное участие нашей делегации на Олимпийских играх 2016 года в Рио. За свои заслуги, в частности за популяризацию и развитие Олимпийского движения, физической культуры и спорта в 2016 году награжден орденом «Дустлик».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Ойбека Касымова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и благополучия.