Bugun Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov oʻz tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Oybek Omilovich Kasimov 1980-yil Toshkentda tugʻilgan. Jahon iqtisodiyoti va diplomatiyasi universitetini tamomlagan. Shundan soʻng Oybek Omilovich oʻz faoliyatini sport bilan bogʻladi va “Paxtakor” futbol klubi bosh direktori, Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi, Jismoniy tarbiya va sport vazirining birinchi oʻrinbosari sifatida samarali faoliyat olib bordi. Oybek Kasimov 2020-yildan beri oʻzining sevimli ish joyi Milliy Olimpiya qoʻmitasida Bosh kotib lavozimida ishlab kelmoqda. Shuningdek, u kishi Oʻzbekiston regbi federatsiyasi raisi oʻrinbosari, Oʻzbekiston tekbol federatsiyasi raisi sifatida yurtimizda ommaviy sport targʻibotini kuchaytirishga oʻz hissasini qoʻshmoqda.
Oybek Omilovichning 2016-yil Rio Olimpiadasida delegatsiyamizning muvaffaqiyatli ishtirokida hissasi katta. Olimpiya harakati, jismoniy tarbiya va sportni targʻib qilishdagi xizmatlari evaziga u 2016-yilda “Doʻstlik” ordeni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Oybek Kasimovni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Congratulations to the General Secretary of the NOC Oybek Kasymov!
Today, the Secretary General of the National Olympic Committee, Oibek Kassymov, celebrates his birthday.
Oybek Omilovich Kasymov was born in 1980 in Tashkent. He graduated from the University of World Economy and Diplomacy. After that, Oibek Omilovich connected his life path with sports, during his career he worked as the General Director of the Pakhtakor football club, the General Secretary of the National Olympic Committee of Uzbekistan and the First Deputy Minister of Physical Culture and Sports. Since 2020, Oybek Kassymov continues his activities in the National Olympic Committee of Uzbekistan, as the Secretary General of the organization. He is also the deputy chairman of the Rugby Federation of Uzbekistan and the chairman of the tekball Federation of Uzbekistan.
Oibek Omilovich made a significant contribution to the successful participation of our delegation at the 2016 Olympic Games in Rio. For his services, in particular for the popularization and development of the Olympic Movement, physical culture and sports, he was awarded the order "Dustlik"in 2016.
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates Oibek Kasimov on his birthday, wishes him good health, success and prosperity.