Triatlon va ot sport boʻyicha yuqori natija qayd etgan sportchilarimiz taqdirlanishdi
Yurtimiz sharafini xalqaro arenalarda munosib himoya qilib kelayotgan atletlarimiz hamisha eʼtiborda. Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qoʻmondonligi tomonidan triatlon va ot sport boʻyicha yuqori natija qayd etgan atletlarimiz taqdirlanishdi.
Tadbirda general-mayor Rustam Joʻrayev boshchiligidagi Milliy gvardiya qoʻmondonligi mutasaddilari, Oʻzbekiston yilqichilik va ot sporti, zamonaviy beshkurash federatsiyalari raisi Bahromjon Gaziyev, Oʻzbekiston triatlon federatsiyasi bosh kotibi Yelena Kun, Uloq-koʻpkari federatsiyasi raisining oʻrinbosari E.Abzalov ishtirok etdi.
Tadbir avvalida Milliy gvardiya qoʻmondoni sportchilarimizni yil davomida qayd etgan yuksak natijalari bilan qutlab, ularning kelgusi faoliyatida ham omad tilab oʻtdi. Shundan soʻng Milliy gvardiya qoshidagi ot sporti boʻyicha Respublika oliy sport mahorat maktabi chavandozlari N.Tuyakbayev, U.Komilov, O.Sobirjonovga Moskvada oʻtgan Millatlar kubogida yuqori natija koʻrsatgani uchun Milliy Gvardiyaning “Namunali xizmatlari uchun” 3-darajali koʻkrak nishoni bilan taqdirlanishdi.
Joriy yilning iyul oyida Kanar orollari oʻtgan triatlon boʻyicha IRONMAN LANZAROTE jahon chempionatida yoshlar toifasida oltin, jamoaviy yoʻnalishda kumush medalga sazovor boʻlgan Jamoat xavfsizligi universitetining xizmatchisi Alina Hakimovaga esa ofitserlar tarkibining birinchi “leytenant” unvoni, imtiyoz asosida 3 xonali uy va “qizil beretka” kiyish huquqi berildi.
Shuningdek, Yelena Kun va triatlon boʻyicha jamoa bosh murabbiyi Viktor Zemsev ham munosib taqdirlanishdi.
Tadbir yakunida barcha ishtirokchilar Milliy gvardiya qoʻmondonligining sportni rivojlantirishga qoʻshayotgan xizmatlarini alohida taʼkidlab oʻtishdi. Shuningdek, qoʻmondon sohada orqada borayotgan viloyat boʻlimlarining faoliyati haqida alohida tanqidiy fikr bildirib, ularga kerakli koʻrsatmalar berib oʻtdi.

Athletes who showed high results in triathlon and equestrian sports were awarded
Our athletes, who are worthily defending the honor of our country on international arenas, are always in the center of attention. The command of the National Guard of the Republic of Uzbekistan awarded our athletes who showed high results in triathlon and equestrian sports.
The event was attended by representatives of the National Guard Command headed by Major General Rustam Juraev, Chairman of the equestrian and equestrian sports Federations, modern pentathlon of Uzbekistan Bahromjon Gaziyev, Secretary General of the Triathlon Federation of Uzbekistan Elena Kun, Deputy Chairman of the Ulok-Kupkari Federation E. Abzalov was present.
At the beginning of the event, the commander of the National Guard congratulated our athletes on the high results achieved during the year and wished them success in their future activities. After that, the riders of the Republican School of Higher Sports Skills in equestrian sports at the National Guard N. Tuyakbayev, U. Komilov, O. For high results at the Cup of Nations in Moscow, Sobirzhonov was awarded the badge of the National Guard “for exemplary merits " of the 3rd degree.
In July of this year, at the IRONMAN LANZAROTE Triathlon World Championships held in the Canary Islands, Alina Khakimova, an employee of the University of Public Security, who won gold in the youth category and silver in the team, received the first rank of “lieutenant” of the officer staff, a 3-room house on a preferential basis and the right to wear a “red beret”.
Elena Kun and the head coach of the triathlon team Viktor Zemtsev were also awarded.
At the end of the event, all participants emphasized the contribution of the National Guard Command to the development of sports. Also, the commander was particularly critical of the activities of the lagging regional units, gave them the necessary instructions.