Maʼlum qilganimizdek, ayni kunlarda BAAda boks boʻyicha oʻsmirlar va yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionati boʻlib oʻtmoqda. Reglamentga koʻra, bugun 20 yoshgacha boʻlgan sportchilar bahs olib borishadi. Ushbu kun dasturida vakillarimizdan 4 nafari ringga koʻtariladi:
-48 kg: Muhammadqodir Mamirjonov – Anvar Haydar (Iroq)
-60 kg: Aydos Tagaybayev – Yermek Yerasil (Qozogʻiston)
-67 kg: Samandan Solijonov – Armun Rustamisarmaji (Eron)
-71 kg: Aʼloxon Abdullayev – Tuguldur Usuxbayar (Moʻgʻiliston)
Bugungi dasturlar Toshkent vaqti bilan 17:00 da start oladi. -48 kg vazn toifasidagi vakilimizning chiqishi dastur boʻyicha ikkinchi jangga toʻgʻri keladi. Keyin bellashuvlar yengil vazndan ogʻir toifaga qarab davom etadi. Janglarni ushbu havola orqali tomosha qilishingiz mumkin:

Our boxers continue to participate in the Asian Championship
As we previously reported, the Asian Boxing Championship among juniors and youth is currently being held in the UAE. According to the regulations, boxers under 20 will perform today. As part of this day, four of our representatives will enter the ring:
-48 kg: Mukhammadkodir Mamirzhonov – Anwar Haidar (Iraq)
-60 kg: Aidos Tagaybayev – Ermek Yerasil (Kazakhstan)
-67 kg: Samandan Solizhonov – Armun Rustamisarmazhi (Iran)
-71 kg: Alokhon Abdullayev – Tuguldur Usukhbayar (Mongolia)
Today's performances will begin at 17: 00 Tashkent time. According to the program, the fight of our boxer (-48 kg) will be the second. The rest of the performances will continue depending on the weight category. By clicking on the link, you can directly watch the boxing match: