Oʻzbekiston MOQ Xanchjou-2022 tashkiliy qoʻmitasidan rasmiy taklifnoma va musobaqa maskotlarini qabul qildi
2022-yil oʻzbek sportini kutib turgan yirik musobaqalardan biri, shubhasiz, Xitoyning Xanchjou shahrida oʻtkaziladigan XIX Osiyo oʻyinlaridir. Tashkiliy qoʻmita ushbu musobaqada ishtirok etish uchun MOQga rasmiy taklifnoma joʻnatdi.
Ayni paytda hukumatimizning qoʻllab-quvvatlashi bilan mazkur kompleks musobaqaga ulkan hajmdagi tayyorgarlik ishlari olib borilmoqda. Seleksiya va yosh iqtidor egalarini saralash, ularning munosib tayyorlanishlari uchun barcha sharoitlar yaratilmoqda.
XIX Osiyo oʻyinlari 2022-yilning 10-25-sentyabr kunlari boʻlib oʻtadi. Unda qitʼamizning barcha delegatsiyalari 40 sport turida 482 medallar jamlanmasi uchun bahslarga kirishadi. Hozirda tashkiliy qoʻmita tomonidan qitʼamizdagi ishtirokchi mamlakatlarga rasmiy taklifnoma va musobaqa maskotlari yuborilmoqda.

The NOC of Uzbekistan received an official invitation and mascots from the Organizing Committee of Hangzhou-2022
Undoubtedly, one of the main competitions in 2022 for Uzbek sports is the XIX Asian Games in Hangzhou (China). The Organizing Committee has sent an official invitation to the NOC to participate in this major sporting event.
Currently, with the support of our government, there is a lot of preparation for Hangzhou-2022. All the necessary conditions are being created for the selection and selection of young and talented athletes, as well as their training.
The XIX Asian Games will be held on September 10-25, 2022. Almost all the delegations of the continent will take part in this competition. 482 sets of medals will be awarded in 40 sports. Currently, the Organizing Committee of the Hangzhou 2022 Asian Games sends official invitations and mascots of the competition to all countries of the continent.