Oʻzbekiston MOQ Xanchjou-2022 tashkiliy qoʻmitasidan rasmiy taklifnoma va musobaqa maskotlarini qabul qildi
2022-yil oʻzbek sportini kutib turgan yirik musobaqalardan biri, shubhasiz, Xitoyning Xanchjou shahrida oʻtkaziladigan XIX Osiyo oʻyinlaridir. Tashkiliy qoʻmita ushbu musobaqada ishtirok etish uchun MOQga rasmiy taklifnoma joʻnatdi.
Ayni paytda hukumatimizning qoʻllab-quvvatlashi bilan mazkur kompleks musobaqaga ulkan hajmdagi tayyorgarlik ishlari olib borilmoqda. Seleksiya va yosh iqtidor egalarini saralash, ularning munosib tayyorlanishlari uchun barcha sharoitlar yaratilmoqda.
XIX Osiyo oʻyinlari 2022-yilning 10-25-sentyabr kunlari boʻlib oʻtadi. Unda qitʼamizning barcha delegatsiyalari 40 sport turida 482 medallar jamlanmasi uchun bahslarga kirishadi. Hozirda tashkiliy qoʻmita tomonidan qitʼamizdagi ishtirokchi mamlakatlarga rasmiy taklifnoma va musobaqa maskotlari yuborilmoqda.

НОК Узбекистана получил официальное приглашение и маскоты от Оргкомитета Ханчжоу-2022
Несомненно, одним из главных соревнований в 2022 году для узбекского спорта являются XIX Азиатские игры в Ханчжоу (Китай). Оргкомитет направил в НОК официальное приглашение для участия в этом крупном спортивном мероприятии.
В настоящее время при поддержке нашего правительства идёт большая подготовка к Ханчжоу-2022. Создаются все необходимые условия для селекции и отбора молодых и талантливых спортсменов, а также, их подготовки.
XIX Азиатские игры пройдут 10-25 сентября 2022 года. В этом соревновании примут участие практически все делегации континента. Будут разыграны 482 комплектов медалей по 40 видам спорта. В настоящее время Оргкомитет Азиады Ханчжоу-2022 всем странам континента направляет официальные приглашения и маскоты соревнования.