Srechko Katanes MOQga tashrif buyurdi
Futbol boʻyicha Oʻzbekiston Milliy terma jamoasi bosh murabbiyi boʻlishi kutilayotgan taniqli murabbiy Srechko Katanes MOQga tashrif buyurdi. Sloveniyalik mutaxassisni Qoʻmita rahbariyati qarshi oldi.
Kecha tunda Toshkentga yetib kelgan sloveniyalik murabbiy Srechko Katanes futbol boʻyicha Milliy terma jamoamiz bosh murabbiyi sifatida eʼlon qilinishi kutilmoqda. Bugun u yurtimizning sport infratuzilmasi bilan tanishar ekan, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasiga ham tashrif buyurdi. Mehmonni MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov, Qoʻmita raisining birinchi oʻrinbosari, Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasining birinchi vitse-prezidenti Ravshan Irmatov va assotsiatsiya mutasaddilari kutib olishdi.
Tashrif davomida Srechko Katanesga oʻzbek sportining boy tarixi, yaqinda yakuniga yetgan Tokio-2020 va boshqa Olimpiya oʻyinlarida atletlarimiz qayd etgan natijalar, istiqbolli rejalar xususida maʼlumot berildi. Shuningdek, mutaxassis MOQ qoshida tuzilgan va sportchilarimiz uchun xizmat qilayotgan Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi haqida ham axborot oldi.
MOQ rahbariyati Katanesning terma jamoamizda koʻrishdan mamnun ekani, yaqin vaqt davomida koʻplab rejalarni hamkorlikda amalga oshirishdan umidvor ekanini bildirib, uning faoliyatiga omad tilab oʻtdi.

19 Августа 2021 3782
НОК посетил известный тренер Сречко Катанец, который, как ожидается, станет главным тренером Национальной сборной Узбекистана по футболу. Эксперта из Словении встретило руководство Комитета.
Ожидается, что словенский тренер Сречко Катанец, прибывший вчера в Ташкент, будет объявлен главным тренером Национальной сборной по футболу. Сегодня, рассматривая спортивную инфраструктуру нашей страны, он посетил Национальный Олимпийский комитет Узбекистана. Специалиста встретили председатель НОК Рустам Шаабдурахманов, первый заместитель председателя Комитета, первый вице-президент ассоциации футбола Узбекистана Равшан Ирматов и официальные лица ассоциации.
В ходе визита Сречко Катанец узнал о богатой истории узбекского спорта, о результатах наших спортсменов на Олимпийских играх в Токио, которые завершились недавно и на других крупных комплексных соревнованиях и о планах на будущее. Также специалисту было рассказано о Республиканском научно-практическом центре спортивной медицины, который создан при НОК, который оказывает все необходимые услуги для наших спортсменов.
Руководство НОК отметило, что было бы приятно видеть Катанеца во главе нашей сборной, выразив надежду, совместно реализовать планы в ближайшем будущем и пожелало ему успехов.