Ravshan Irmatovni tabriklaymiz!
Bugun oʻzbek sportining yorqin vakili, futbol boʻyicha Osiyoning 5 karra eng yaxshi hakami Ravshan Irmatov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Ravshan Sayfuddinovich Irmatov 1977-yil 9-avgust kuni tugʻilgan. FIFA referisi sifatida faoliyat olib borgan Ravshan Sayfuddinovich futbol boʻyicha jahon chempionatlarida eng koʻp oʻyin boshqargan hakamdir. Hamyurtimiz JAR-2010 mundialida 5 ta, Braziliya-2014 mundialida 4 ta va Rossiyada oʻtgan jahon chempionatida 2 ta, jami 11 ta uchrashuvni boshqarib borgan. Bir necha bor klublar oʻrtasidagi JCH, Osiyo kubogi va OCHL va boshqa nufuzli musobaqalarning asosiy oʻyinlarida hakamlik qilgan. 2015-yil esa jahonning eng yaxshi referisi deb topilgan. Ravshan Sayfuddinovichnnig bunday xizmatlari davlatimiz tomonidan munosib baholanib, «Buyuk xizmatlari uchun» va “El-yurt hurmati” ordenlari, “Oʻzbekiston iftixori” faxriy unvoni bilan taqdirlangan. Hozirda Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi raisining birinchi oʻrinbosari, Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasining birinchi vitse-prezidenti lavozimlarida faoliyat olib bormoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Ravshan Irmatovni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Сегодня знаменитый представитель узбекского спорта, пятикратный лучший рефери Азии по футболу, Равшан Ирматов отмечает свой День рождения.
Ирматов Равшан Сайфуддинович родился 9 августа 1977 года. Арбитр ФИФА, является рекордсменом по количеству матчей чемпионатов мира по футболу. Наш соотечественник провёл 5 матчей на чемпионате мира ЮАР-2010, 4 матча на чемпионате мира Бразилия-2014 и 2 матча на чемпионате мира в России (всего 11 матчей). Также, он был арбитром на нескольких ЧМ среди клубов, матчах Кубка Азии и Лиги чемпионов Азии, а также во многих других престижных соревнованиях. В 2015 году был признан лучшим рефери мира. За свои заслуги награждён орденами «Буюк хизматлари учун» и «Эл-юрт хурмати», а также, почётным званием «Узбекистон ифтихори». В настоящее время является первым заместителем председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана и первым вице-президентом ассоциации футбола Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет поздравляет Равшана Ирматова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и благополучия.